KONST / Litografier / Färglitografi 13862071
nr 1386 2071
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Växter. Signerad, numrerad 53/150, daterad 1983, oramat löst blad, bladets mått: 47x37 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:27:23
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson